Sağlıklı bir hayat için doğru adımlar.

Hemen Arayın

Hakkımda

Diyetisyen Merve Başgöze

Merhaba,

Ben Beslenme ve Diyet Uzmanı Merve Başgöze;

2011 yılında üniversite hayatına başladığımdan beri Beslenme ve Diyetetik alanında çalışmalarıma keyifle devam etmekteyim. Aktarmak istediğim bilgiyi güler yüz ile; anlatarak, göstererek ve gösterdiğimi uygulatarak öğretmenin ne kadar etkili bir yöntem olduğunu henüz öğrenciyken tecrübe ettim ve çalışma hayatımda bu yöntemi kendime ilke edindim.

2015 yılında Medipol Üniversitesi’nden üstün başarı derecesiyle mezun oldum. Mezuniyetimin hemen ardından Koç Holding bünyesinde bulunan Ram Sigorta, Opet Fuchs ve Tofaş firmalarına kurumsal beslenme danışmanlığı hizmeti verdim.

Kurumsal beslenme danışmanlığıyla birlikte, Kadir Has Üniversitesi bünyesinde yer alan Chefschool Aşçılık okulunda 2015-2018 yılları arasında yarı zamanlı öğretim görevlisi olarak çalıştım ve şef adaylarının beslenme eğitimlerini düzenledim.

Bir yandan profesyonel iş hayatıma devam ederken bir yandan da Akademik eğitimime devam etme kararı alarak 2017 yılında Medipol Üniversitesi Beslenme ve Diyetetik Bölümü’nde Yüksek Lisans programına başladım.

2017-2018 yılları arasında Kalp-Damar Cerrahı Prof. Dr. Melih Us ile birlikte Nişantaşı Pax Clinic’de Well-Aging, Kalp- Damar Sağlığı ve Obezite üzerine çalışmalarımı sürdürdüm.

2018-2019 yılları arasında ise Etiler Verita Wellbeing Detox ve Sağlıklı Yaşam Merkezi’nde klinik diyetisyenlik ve detox danışmanlığı yaptım. Ayrıca işin mutfak kısmına ilgi çekmek için Vegan- Vejeteryan beslenmesi üzerine mutfak workshopları düzenleyerek detox ekibiyle çeşitli yemek ve tatlı tarifleri geliştirdik. Yine aynı dönemde Clubsporium Akatlar’da spor diyetisyeni olarak çalıştım ve bu süreçte Personal Trainer’lara ve üyelere düzenli olarak Beslenme Eğitimleri verdim. TFF’nin düzenlemiş olduğu Futbolda Beslenme Uzmanlığı’nı da tamamlayarak sporcu beslenmesi üzerine olan çalışmalarımı pekiştirdim.

2019 yılı itibari ile kendi işimi ve çalışma şartlarımı oluşturarak ofisimde yüz yüze danışmanlık vermeye başladım. Bireysel ofis çalışmalarımla birlikte kurumlara da hizmet vermekteyim.

2022’ den beri Emlak Katılım Bankası Genel Müdürlüğü çalışanlarına haftanın 2 günü kurumsal beslenme danışmanlığı hizmeti vermekteyim. Çalışan sağlığını korumak ve bireylerin daha sağlıklı yaşayabilmeleri için gerekli şartların oluşturulmasını sağlıyoruz.

2023 yılı itibari ile kurumsal danışmanlıklarıma bir yenisi daha eklendi ve Turkuaz Medya Ajansı çalışanlarına da hizmet vermeye başladım.

Haftanın 3 günü kurumsal danışmanlıklarım, geri kalan günler ise Suadiye’de bulunan ofisimde zayıflama, kilo kontrolü, sporcu beslenmesi, diyabet, fonksiyonel beslenme ve sürdürülebilir beslenme düzeni üzerine danışanlarıma hizmet vermekteyim.

WhatsApp Destek